Kodėl verta apsilankyti Neringoje?

Neringa yra vienas gražiausių Lietuvos miestų, tačiau jis dar nėra plačiai žinomas užsienyje. Su spalvingais žvejų namais, pušynais ir kai kuriais aukščiausiais europos smėlio kopomis aplink miestą, Neringa yra labai vaizdinga.

Tai taip pat populiari atostogų paskirties vieta, kuri grįžta į gyvenimą vasarą. Poilsiautojai iš Lietuvos ir užsienio šalių atvyksta čia mėgautis paplūdimiais, nepaliesta gamta ir ramia atmosfera, kurią sunku rasti daugelyje kitų pakrančių zonų…

Net vasarą, Neringa niekada nėra perpildyta ar pernelyg užimta. Jei atvyksite čia sezono metu, turėsite šią nuostabią vietą sau.

Gražios gamtos apsuptas viešbutis yra rojus tiems, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ar atpalaiduojančias dviračių keliones. Jis netoli jūros, todėl tai taip pat reiškia, kad jaukių vietinių restoranų meniu rasite gerą maistą su tradicine rūkyta žuvimi ir kitais lietuviškais skanėstais.

Neringoje praleidau daug vasaros atostogų ir ji visada išliko viena iš mano absoliučiai mėgstamų vietų Lietuvoje. Neseniai mes vėl aplankėme Neringa su mūsų vaikais ir todėl aš maniau, kad atėjo laikas man parašyti apie šią gražią vietą ir pasidalinti ja su mūsų skaitytojais.

Tikiuosi, kad šis vadovas įkvėps jus aplankyti Neringa ir ištirti daugiau Lietuvos.

kodel verta apsilankyti neringoje

neringa

neringos grozis

Geriausia veikla Neringa

Nors dauguma lietuvių atvyksta čia dėl Neringos paplūdimio, kaip tarptautinis lankytojas, tikriausiai nekeliausite taip toli, kad įdėtumėte kojas į vandenį…  Taigi šiame vadove mes apimame visus geriausius dalykus, kuriuos reikia padaryti Neringoje.

Parnidžio kopa

Kuršių nerijos nacionalinis parkas ir UNESCO Pasaulio paveldo vieta yra geriausiai žinoma dėl įspūdingų smėlio kopų, tai aukščiausios kopos Europoje.

Neringoje yra vienintelė vieta Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur vis dar išlieka dreifuojančios kopos. Masinis miškų naikinimas XVI amžiuje sukėlė šį procesą. Per šimtmečius, nutolusios kopos palaidojo įvairias gyvenvietes Kuršių nerijoje po smėliu. Dėl stiprių vakarų vėjų, šios keliaujančios kopos kasmet juda apie 0,5-1 metro į rytus.

Manoma, kad pavadinimas “Parnidis” kilęs iš nutolusios kopos, kuri kirto Nidą (per Nida = Parnidis) palaidojo įvairias gyvenvietes po smėliu.

Vaizdai iš Parnidis kopos viršaus yra tiesiog nuostabūs! Baltos smėlio kopos ruožas tęsiasi keletą kilometrų, kiek akis gali pamatyti. Anksčiau mes vaikščiojome kopose, ir tai nuostabi patirtis. Jei tai padarysite, būkite atsargūs, kad nenueitumėte per toli, arba kirsite Rusijos sieną.

Nesvarbu, kada ir kiek laiko lankotės Neringoje, Parnidis Kopa neturėtų būti praleista.

Parnidžio kopa randasi visai šalia miesto, o iš jo lengvai nueisite iki Neringos. Tiesiog sekite pėsčiųjų pakrantės promenada į pietus, einant pro mini golfą ir vandens sporto mokyklą. Šis kelias vadinamas Parnidžio pažintiniu keliu.

Eikite dar +-10 minučių kopų kryptimi ir dešinėje pamatysite aukštus medinius laiptus. Jie atrodo be galo, bet užlipti trunka tik porą minučių. Tai trumpiausias ir vaizdingiausias kelias į Parnidžio kopą. Taip pat galite važiuoti ten automobiliu arba dviračiu, bet gražų vaizdą pastebėsite eidami pėsčiomis (ir automobilių parkingas ant kalno viršaus yra labai ribotas).

Mums buvo pasakyta, kad dabar yra nedidelis mokestis už apsilankymą Parnidžio kopoje. Tačiau mes vaikščiojome ten saulėlydžio metu ir niekada nematėme jokių požymių, kurie tai patvirtintų. Bet kokiu atveju, net jei yra mokestis aplankyti, jis bus minimalus, ir to vertas.

Parnidžio kopos saulės laikrodis

Ant Parnidžio kopos rasite didelį saulės laikrodį. Jis buvo pastatytas 1995 metais, bet po poros metų jį sunaikino audra.

Atstatytas 2011 m., šis didžiulis lauko saulės laikrodis ir kalendorius atrodo kaip didelis paminklas. Bet jei pažvelgsite arčiau, pamatysite, kad tai iš tikrųjų laikrodis. Jei bus saulėta ir jūs mokate skaityti saulės laikrodį, galite pabandyti perskaityti vietos laiką.

Kuršių marios vienoje pusėje ir kitoje – Baltijos jūra, tai taip pat yra viena iš nedaugelio vietų Lietuvoje, kur jūs galite pamatyti ir saulėtekį ir saulėlydį ant vandens iš tos pačios vietos.

Parnidžio pažintinis takas

Prasideda pietinėje Neringos miesto dalyje ir, kaip minėjau anksčiau, yra vaizdingiausias būdas vykti į Parnidžio kopą. Jis eina Parnidžio kopa ir toliau, baigiant pagrindine gatve, vedančia į Neringos miesto centrą. Jei norite, taip pat galite apsisukti atgal po apsilankymo Parnidžio kopose ir pro Saulės laikrodį grįžti per tą patį kelią. Ši dalis turi gražiausių kraštovaizdžių ir vaikščioti bus greičiau tokiu būdu.

Šiame savarankiškai vedančiame pėsčiųjų kelyje rasite įvairių informacinių skydų lietuvių ir anglų kalbomis. Šios plokštės suteiks daugiau informacijos apie Kuršių nerija, klaidžiąsias kopas, taip pat aplinkinius kraštovaizdžius.

Jei nuspręsite pereiti visą Parnidžio pažintinį taką, turėtumėte žinoti, kad tai 1,7km ilgio (+ atstumas patekti į pradinį tašką ir atgal nuo pabaigos taško). Aukščiausias taškas yra 52 metrai. Tai tikrai paprastas takas, ir jūs tikrai negalite suklysti.

Neringos paplūdimys

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės atvyksta į Kuršių nerija yra jos balto smėlio kopos ir nesugadinti paplūdimiai. Nors pats Neringa miestas yra kuršių nerijoje, o ne prie jūros, yra tikrai gražūs paplūdimiai vos už 2 km nuo miesto centro.

Lietuvos pajūris labai skiriasi nuo to, ką matote daugelyje pietų Europos šalių. Jūs nerasite jokių aukštybinių pastatų palei Neringos paplūdimius (ar bet kokių gyvenamųjų pastatų). Pušynai, smėlio kopos, paplūdimys ir jūra – tai yra taip gerai, kaip ir skamba.

Sezono metu palei pakrantę rasite restoranų, maisto prekystalių ir paplūdimio įrangos. Bet jei atvyksite čia lietingą vasaros dieną arba ne sezono metu, tada tikrai visa esmė – gamta.

Kai ryte po audros einate palei pakrantę, atkreipkite dėmesį į kai kuriuos gintaro gabalus, kurie čia dažnai plauna krantą. Neringos paplūdimys taip pat yra nuostabi vieta saulėlydžio metu.

Yra platus pėsčiųjų takai ir dviračių takai, jungiantis Neringos miestą su paplūdimiais, o dauguma žmonių tiesiog ten nueina. Priešingu atveju, dviratis tikriausiai yra geriausias būdas patekti į Neringos paplūdimį. Mokama automobilių stovėjimo aikštelė taip pat yra su keliomis paskirtomis vietomis palei pagrindinį kelią, tačiau galite nerasti vietos, jei oras geras.

Spalvingi žvejų namai

Vienas iš gražiausių dalykų, kuriuos reikia padaryti Neringoje yra pasivaikščiojimas aplink senąją miesto dalį ir pažiūrėjimas spalvingų žvejų namų. Nuo XIX a. pabaigos – XX a. pradžios šie vaizdingi maži namai randami tik šioje Lietuvos dalyje.

Man šie istoriniai pastatai yra tikras Neringos žavesys ir aš tikrai tikiuosi, kad jie bus išsaugoti ateities kartoms. Tai, ką daro Neringa yra žavinga ir unikalu. Šie stebuklai užtikrina, jog kambariu nuoma Nidoje bus dar geresnė.

XOXO
signature

Subscribe so you don’t miss a post

Sign up with your email address to receive news and updates!

Previous
Apgyvendinimas Nidoje prie jūros
Kodėl verta apsilankyti Neringoje?